Sem byl také pohřben 23. 10. 1801 pan Ambrož Tuscany, který zemřel ve věku 80 let. Hrobka byla v letech 2009 – 2010 částečně rekonstruována. Na hřbitově se také nachází hrob botanika, objevitele, cestovatele a vynálezce Benedikta Roezla, známého lovce orchidejí. Na Karlově náměstí v Praze má pomník.
Jedná se o hrobku, která vévodí hřbitovu na západním konci obce, směrem na Louny. Je to klasicistní empírová hrobka z roku 1800, kterou tvoří vysoký jehlanec s vázou a sochami vlevo sedící žena s lebkou a vpravo genius víry ukazující k nebi a české nápisy a verše, na krychlovém podstavci. Sem byl také pohřben 23. října 1801, 80-ti letý pan Ambrož Tuscany.
Ve dvoře kláštera si nový majitel Vojtěch Tuscany, který si týnecké panství koupil 14. října 1797, postavil v roce 1842 nový reprezentační zámeček se šesti klenutými místnostmi. Po druhé světové válce zde MUDr. Meixner se svou dcerou zamýšleli zhotovit lázně. Zda chtěli využít k léčení i pozitivní zónu v nedostavěném chrámu a procházky klášterním park není známo, ale jisté je, že po roce 1948 byl majitel vyhnán aniž přestavbu uskutečnil a zámeček byl do základu rozkraden.
Jan Tuscany byl pražským měšťanem a kupcem. V roce 1797 za devadesát tisíc zlatých koupil Týnecké panství. Se svojí rodinou se přestěhoval do výstavnější části kláštera a když si v roce 1799 vystavěli v bývalé klášterní zahradě nový zámeček, přestěhovali se do něj.
Na hřbitově se také nachází hrob botanika, objevitele, cestovatele a vynálezce Benedikta Roezla, známého lovce orchidejí. Na Karlově náměstí v Praze má pomník.
Benedikt Roezl se narodil 13. 8. 1824 v Horoměřicích. Byl cestovatelem a přírodopiscem. Jeho otec Vincenc Roezl, zahradník, si vzal za manželku Eleonoru Kropáčkovou, dceru zahradníka. V roce 1836 se šel učit jako zahradník do zahrad a sadů hraběte F. A. thuna do Děčína. Učil se u evropské autority v pěstování orchidejí Františka Jošta. Po vyučení pracoval ve Vídni, Telči, v Rize a v belgickém Gentu. Uměl německy, vlámsky, francouzky, holnadsky, anglicky, španělsky, rusky a polsky. S vidinou vydělání peněz odplul 1. 3. 1855 do Severní Ameriky a do Mexika.
Stal se tam velitelem přístavu, celním úředníkem a majitelem plantáží v Mexiku a na Kubě. Chtěl tam založit českou kolonii, ale pro špatné klimatické podmínky tento záměr neuskutečnil. Vlastní vynález, stroj na zpracování agáve, mu rozdrtil levou paži po loket. Ale i takto postižený cestoval po Severní Americe (Colorado, Kordilery, britská Kolumbie, i Peru) a zasílal do Evropy semena nebo celé rostliny zejména orchidejí. V roce 1872 při své návštěvě vlasti navštívil též Panenský Týnec a Libochovice. Se svými synovci Františkem a Eduardem Klabochy a Bohumilem Houdou se vrací do Ameriky. V roce 1875 se natrvalo vrátil do Prahy. Byl majitelem císařského ruského řádu sv. Stanislava. Byl prvním předsedou zahradnického spolku Flora. Zemřel 14. 10. 1885 v Praze a 17. 10. 1885 byl pochován na hřbitově v Panenském Týnci, kde odpočívá se svým otcem Vincentem Roezlem. Jeho maminka má hrob opodál. V Praze na Karlově náměstí byla dne 28. 10. 1898 odhalena socha na počest tohoto významného člověka, lovce orchidejí.
Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.
Na svatého Antonína dáme maso do komína.
Mohlo by Vás zajímat