Změna velikosti písma

Drobečková navigace

ÚVOD > Turista > Akce v Panenském Týnci > Dělo se ...

Akce v Panenském Týnci

Dělo se ...

2014 2015 Aktuální pozvánky

Posezení seniorů se živou hudbou

Ve středu 18. března 2015 v odpoledních hodinách uspořádala místní skupina Českého červeného kříže Posezení s živou hudbou. Posezení se konalo v Penzionu Na Pile. K tanci i poslechu hrál Jiří Hora.

 

Tradiční vynášení Morany

I přes pověrčivý pátek 13. a nepřející chladné počasí proběhlo 13. března v dopoledních hodinách tradiční vynášení Morany a snad již i letošní zimy. Akce se jako každý rok opět těšila velkému zájmu zúčastněných i přihlížejících a radosti dětí obou našich škol. Průvod žáků a jejich učitelek za doprovodu písní a básní prošel městysem. Upálení Morany i všech malých figurek Morany, které si děti vyrobily, proběhlo na hřišti u sokolovny za spolupráce s dobrovolnými hasiči. Upálení předcházelo recitování básní a písně všech žáčků Mateřské školy i žáků 1. stupně Základní školy. Za krásné figurky Moran, básničky a písničky, byl dětem dán „pohodlnější“ páteční školní režim a dobrá sladká svačina na čerstvém vzduchu. Na závěr předala Jindřiška Vágnerová, učitelka z Mateřské školy symbolické líto s pentličkami starostovi městyse Jiřímu Čížkovi jako symbol vyhnané zimy a přicházejícího jara. Fotogalerie zde

 

Dětský karneval a Ples fotbalistů

V sobotu 14. února 2015 proběhl v sokolovně v odpoledních hodinách karneval pro děti a večer následoval Ples fotbalistů. 

Pořadatelem obou akcí byl tým místních fotbalistů a jejich přátel. Za obě akce vyjádřilo poděkování vedení městyse, jelikož karneval i ples sklidily velmi kladné a hojné ohlasy.

Dětský karneval proběhl v plně zaplněné sokolovně, byl plný soutěží a her, děti i jejich rodiče se výborně bavili. To samé lze říci i o večerním plese s bohatou tombolou.

Za zmínku patří určitě také vystoupení mažoretek ze Základní umělecké školy Louny a to odpoledních Azalek a večerních Jasmínek pod vedením Lenky Havlistové.

Fotogalerie zde

 

Florbalový turnaj

V sobotu 31. ledna 2015 uspořádali členové SDH a TJ Sokol amatérský florbalový turnaj, hraný však v plném a profesionálním nasazení. Za podpory hojné návštěvy diváků i dobrého cateringu byly k vidění neuvěřitelné výkony všech sedmi týmů. O turnajovou budoucnost se již nyní vehementně hlásí družstvo juniorů (Tomáš Srb ml., Tomáš Beneš, Lukáš Jirásek a Matěj Pecinka). Vítězným týmem se „nečekaně“ stal zkušený Oldies tým profesionálů (Míra Pecinka, Vlado Holub, Honza Kostrhoun, Petr Pelcman) s Láďou Kuchaříkem st. v bráně. Jemu i dalším brankářům (Tomáš Pelcman, Miloš Vejražka) patřil obdiv za nasazení a brankářské výkony, které se nejvíce podepsaly na stavu jejich kolen. Nemůžeme zapomenout zmínit dívčí tým (Helča Kliková, Kačka Polanecká a Dáša Korousová) doplněný o jednu mužskou posilu (Štěpán). Dívčí tým byl jasně nejsympatičtějším a nejhezčím týmem a umístil se na krásném 3. místě. Fotogalerie zde

 

INFO COVID19

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
Dočasná změna úředních hodin
29
Dočasná změna úředních hodin
30
Dočasná změna úředních hodin
31
Dočasná změna úředních hodin
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31