Změna velikosti písma

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30
Plánovaná odstávka el.energie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Odpoledne pro ženy v knihovně
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

ÚVOD > Turista > Akce v Panenském Týnci > Dělo se ...

Akce v Panenském Týnci

Dělo se ...

2014 2015 Aktuální pozvánky

Posezení seniorů se živou hudbou

Ve středu 18. března 2015 v odpoledních hodinách uspořádala místní skupina Českého červeného kříže Posezení s živou hudbou. Posezení se konalo v Penzionu Na Pile. K tanci i poslechu hrál Jiří Hora.

 

Tradiční vynášení Morany

I přes pověrčivý pátek 13. a nepřející chladné počasí proběhlo 13. března v dopoledních hodinách tradiční vynášení Morany a snad již i letošní zimy. Akce se jako každý rok opět těšila velkému zájmu zúčastněných i přihlížejících a radosti dětí obou našich škol. Průvod žáků a jejich učitelek za doprovodu písní a básní prošel městysem. Upálení Morany i všech malých figurek Morany, které si děti vyrobily, proběhlo na hřišti u sokolovny za spolupráce s dobrovolnými hasiči. Upálení předcházelo recitování básní a písně všech žáčků Mateřské školy i žáků 1. stupně Základní školy. Za krásné figurky Moran, básničky a písničky, byl dětem dán „pohodlnější“ páteční školní režim a dobrá sladká svačina na čerstvém vzduchu. Na závěr předala Jindřiška Vágnerová, učitelka z Mateřské školy symbolické líto s pentličkami starostovi městyse Jiřímu Čížkovi jako symbol vyhnané zimy a přicházejícího jara. Fotogalerie zde

 

Dětský karneval a Ples fotbalistů

V sobotu 14. února 2015 proběhl v sokolovně v odpoledních hodinách karneval pro děti a večer následoval Ples fotbalistů. 

Pořadatelem obou akcí byl tým místních fotbalistů a jejich přátel. Za obě akce vyjádřilo poděkování vedení městyse, jelikož karneval i ples sklidily velmi kladné a hojné ohlasy.

Dětský karneval proběhl v plně zaplněné sokolovně, byl plný soutěží a her, děti i jejich rodiče se výborně bavili. To samé lze říci i o večerním plese s bohatou tombolou.

Za zmínku patří určitě také vystoupení mažoretek ze Základní umělecké školy Louny a to odpoledních Azalek a večerních Jasmínek pod vedením Lenky Havlistové.

Fotogalerie zde

 

Florbalový turnaj

V sobotu 31. ledna 2015 uspořádali členové SDH a TJ Sokol amatérský florbalový turnaj, hraný však v plném a profesionálním nasazení. Za podpory hojné návštěvy diváků i dobrého cateringu byly k vidění neuvěřitelné výkony všech sedmi týmů. O turnajovou budoucnost se již nyní vehementně hlásí družstvo juniorů (Tomáš Srb ml., Tomáš Beneš, Lukáš Jirásek a Matěj Pecinka). Vítězným týmem se „nečekaně“ stal zkušený Oldies tým profesionálů (Míra Pecinka, Vlado Holub, Honza Kostrhoun, Petr Pelcman) s Láďou Kuchaříkem st. v bráně. Jemu i dalším brankářům (Tomáš Pelcman, Miloš Vejražka) patřil obdiv za nasazení a brankářské výkony, které se nejvíce podepsaly na stavu jejich kolen. Nemůžeme zapomenout zmínit dívčí tým (Helča Kliková, Kačka Polanecká a Dáša Korousová) doplněný o jednu mužskou posilu (Štěpán). Dívčí tým byl jasně nejsympatičtějším a nejhezčím týmem a umístil se na krásném 3. místě. Fotogalerie zde